Poker odijela su više od samo lijepih simbola i boja na kartama, oni mogu utjecati na igru. Postoje situacije u kojima su poker odijela bitna, a te situacije će biti tema ovog članka, također se možete okušati u pokeru na www.icasinohrvatska.com/
Poker se igra s četiri boje:
pik (♠),
klubovi (♣),
dijamanti (♦), i
srca (♥).
Kako bi rangirali ruke i denominacije karata, različite varijante pokera koriste boje karata na različite načine, a neke ih uopće ne koriste puno!
TEXAS HOLD'EM & POT-LIMIT OMAHA
U najpopularnijim varijantama pokera - Texas Hold'em i Pot-Limit Omaha - boje zapravo imaju vrlo mali utjecaj na igru. Nemoguće je da dva igrača imaju različita ispiranja istog ranga jer na ploči moraju biti najmanje 3 karte (od maksimalno 5) boje da bi flush bilo moguće. Stoga ne postoji situacija u kojoj dva igrača koji imaju istu snagu ruke mogu biti odlučujući faktor.
Jedini način na koji se boje praktički koriste u ovim igrama je kada izvlačite karte za gumb i dva igrača izvlače istu kartu. Ako se to dogodi, postoji redoslijed boja - pikovi su najviši, zatim srca, zatim dijamanti, pa trefa.
SPLIT POT POKER IGRE
Ove igre još uvijek zadržavaju veliku popularnost među limit-poker zajednicom i sadrže barem nekoliko slova popularne poker varijante H.O.R.S.E. U ovim igrama pola pota se dodjeljuje za najbolju ili 'visoku' ruku, a pola pota za najlošiju ili 'nisku' ruku. Ako jedan igrač dobije visoku ruku, a drugi igrač nižu ruku, pot mora biti ravnomjerno podijeljena između njih dvojice.
Međutim, ponekad se pot ne može ravnomjerno podijeliti između dva igrača i ostaje neparan žeton.U tim situacijama, preostali žeton se daje igraču čija ruka ima najbolju boju (u igrama s blindovima to je nepotrebno jer se neparni žeton daje igraču lijevo od gumba djelitelja).
prikladnost karata u pokeru
PRIKLADNOST KARATA U POKERU.
UPOTREBA ODJELA U 7-KARTICAMA STUD
7-Card Stud možda neće uživati istu popularnost kao nekada, to je jedna od rijetkih igara koja ima praktičnu upotrebu za odijele u igri.
Da bismo raspravljali o tome kako i kada su boje bitne u pokeru, prvo moramo izložiti pravila 7 card stud-a jer se igra drugačije od Hold'ema ili Omahe.
Dok su Omaha i Hold'em igre 'flop' u kojima se zajedničke karte stavljaju u sredinu stola koje svi mogu koristiti, Stud je igra 'ruka' u kojoj svaki igrač može koristiti samo karte koje mu se podijele da bi napravio ruku .
Još jedna razlika u Stud-u je u tome što se neke od vaših karata dijele licem prema gore i vidljive su vašim protivnicima, dok se u Hold'emu i Omahi sve osobne karte (trebalo bi) drže licem prema dolje do kraja ruke. Način na koji se dijele 7-Card Stud karte može se sažeti kao "dvije dolje, četiri gore, jedna dolje", dobivanje dvije karte licem prema dolje i jedna okrenuta licem prema gore u prvom krugu dijeljenja, a zatim još jedna karta nakon svake runde klađenje - još tri licem prema gore i posljednja karta licem prema dolje.
Ante
Igra se gotovo isključivo kao igra s ograničenjem, što znači da postoje fiksni limiti za iznose koje možete kladiti ovisno o ulici. Nema blindova u 7 card stud-u, umjesto toga, svi stavljaju ante, a zatim se dijele prve tri karte - dvije licem prema dolje i jedna licem prema gore.Osoba koja ima najnižu kartu prisiljena je staviti 'bring in' (ekvivalent stud-a blindovima).
Bring-in je često oko polovice najmanjeg limita oklade.
Ovo je prva točka u kojoj su poker boje važne kao da dva igrača pokazuju isti rang karata, a osoba s najnižom odijelom mora staviti u brid-in. Najčešći način rangiranja boja u kockarnicama je obrnuti abecedni red - pik je najviša boja, zatim srca, zatim dijamanti i trepavice kao najniže rangirane boje. Igra se zatim nastavlja u smjeru kazaljke na satu od unosa.
Međutim, za razliku od Hold'ema, svoje karte dobivate prije nego što budete prisiljeni uložiti brid-in i imate opciju ili uložiti minimalni iznos ili odgovarati limitu klađenja u toj rundi. Najbolji način da razmislite o tome je da imate izbor ili staviti mali ili veliki blind ovisno o snazi vaše ruke (ili njezinim svojstvima blefa).
Pokazuje ruku
Nakon ovog prvog kruga klađenja, četvrte karte se dijele licem prema gore. Opet, s nedostatkom gumba i zasjenila, način na koji odlučuju tko će prvi djelovati je prema tome tko ima najbolju 'ruku koja pokazuje' (najbolje dvije otvorene karte). Ako dva igrača imaju istu ruku, izjednačenje se prekida zbog boja.
Ako je nesparena ruka najviša ruka za dva ili više igrača, na primjer, AK, tada boja s najviše rangiranim kartama prekida izjednačenje - u ovom slučaju, as.
Ako je uparena ruka najviša prikazana ruka za dva igrača, na primjer, TT, onda onaj igrač koji ima najviše rangiranu boju (obično pik) ima najbolju ruku.
Ovo se nastavlja za peti i šesti krug klađenja jer se te karte također dijele licem prema gore. Sedma i posljednja karta se dijeli licem prema dolje tako da igrač koji je prvi djelovao na prethodnoj ulici također ponovno djeluje prvi.
Ako ikada igrate domaću igru s nekom od ovih varijanti, dobro je zapamtiti da postoje neke situacije u kojima su poker boje bitne - to može čak dovesti do toga da osvojite dodatni žeton ili dva!
Comments